септембар 19, 2024

Хет-трик Криса Крејдера наставља трку Ренџерса да елиминише Харикене

НХЛ

РАЛЕИГХ, Н.Ц. — Ренџерси су ушли у последњих 20 минута игре 6 своје серије другог кола против Харикенса као да игра 7 није опција.

Био је потребан један од њихових препознатљивих повратничких наступа, али Плавокошуљаши – предвођени природним хет-триком Криса Крејдера – у четвртак су преокренули сценарио са четири гола у трећем периоду како би запечатили победу од 5-3 над Харикенсима и пласирали се у финале Источне конференције по други пут у три године.

Креидер, који је током другог прекида рекао да ће постићи гол пре него што оствари свој први хет-трик у плеј-офу у каријери, предводио је покушај да запрепасти тим Харикенса који је водио 51:54 у 60-минутној утакмици.

Ренџерси су дошли до победе у 6. утакмици захваљујући лудом трећем периоду. Јасон Сзенс за Нев Иорк Пост

На питање шта победа значи за њега као играча Ренџерса са најдужим стажом, Креидер је остао веран својој мирној природи.

„То значи да ћемо играти више хокеја“, нашалио се он.

Много се причало о замаху франшизе који долази ове сезоне, након што је Каролина два пута избегла елиминацију у последњих пет дана.

Већина је умањила флуктуације од утакмице до утакмице, али не може се порећи да су Цанеси подмлађени од тренутка када су постигли свој први повер-плаи гол у серији — склизнувши 0-за-16 — да би спасили своју сезону у четвртој утакмици.

Одатле, Харикенси су постајали све бољи и бољи – као да је нелагодност Ренџерса директно утицала на Каролинино растуће самопоуздање.

Цанеси су се прилагодили и радили су, али Ренџерси су отишли ​​предалеко да би добили дашак трећи пут.

READ  Распоред игара Бовл за 2022., резултати колеџ фудбала, ажурирања уживо: Стејт Вашингтон против државе Фресно у Лос Анђелес Боулу
Крис Крејдер је примио честитке од својих саиграча након што је постигао један од своја три гола у трећој трећини у повратничкој победи Ренџерса. Гетти Имагес

„Није се много говорило после друге,“ рекао је Винцент Троцхецк, који је постигао гол на 5:29 друге трећине и повисио резултат од 2-1 пре него што су Харикенси узвратили још једним и постигли два гола. Гол води до коначног оквира.

„Знали смо да ово није начин на који треба да играмо да бисмо победили у хокејашким утакмицама у плеј-офу против оваквих тимова. Само смо морали да изађемо и донесемо одлуку у трећој деоници и да се појавимо и играмо и бити део серије или не мислим да се појавило 20 мушкараца у трећем колу.

Гол Мартина Некаса касно у првој трећини извршио је притисак на Ренџерсе, који су дали још један гол Сету Џарвису током Кејнове игре са играчем мање од пет минута у средини.

Реакција Криса Крејдера након постигнутог гола за победу у трећој деоници. Јасон Сзенс за Нев Иорк Пост

Друга линија Ренџерса, Троцхецк, Артеми Панарин и Алекис Лафрениере су имали јачи почетак него у претходна два такмичења, што је омогућило тројци да стави свој тим на таблу нешто мање од минут касније голом Троцхецка.

Креидер је касније постигао један гол при резултату 6:43 у трећем периоду, када је забио домаћин како би одржао свој тим конкурентним.

Игор Шестеркин реагује након што је Себастијан Ахо постигао гол у другој трећини у победи Ренџерса у повратничкој серији. Јасон Сзенс за Нев Иорк Пост

Чврсти Ренџерси, који су играли на слајду 0-за-12 који датира из 2. утакмице, онда су оживели да изједначе на три. Креидер је добио штап на Панариновом шуту пре него што је 33-годишњак постигао победник у игри са 4:19, убацивши у заокретни пас Рајана Линдгрена.

Голом Барклија Гудроу у празну мрежу из даљине избацио је публику, углавном у црвено.

READ  Упознајте Саурабха Нетравалкара, Орацле инжењера из Мумбаија који је запањио Пакистан у Супер Оверу

„Ово је посебно“, рекао је Мика Зибанејад. „Посебно када смо имали предност од 3-0, и имали смо прилику да затворимо утакмицу овде у утакмици 4 и нисмо то урадили, а онда се вратимо кући и покушамо то да урадимо у утакмици 5. Нисмо били задовољни нашим учинак у игри 5 и само долазак у Каролину и реаговање на начин на који смо радили – на Иако силазимо и покушавамо да узвратимо – то је дефинитивно горе.”

Учитај више…

хттпс://нипост.цом/2024/05/16/спортс/цхрис-креидер-хат-трицк-цомплетес-рангерс-ралли-то-елиминате-хуррицанес/?утм_соурце=урл_ситебуттонс&утм_медиум=сите%20буттонс&утм_цампаигн=сите%20буттон