октобар 18, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

НБА плеј-оф: Тимбервулвси се опорављају од минуса од 20 поена да би омамили Нагетсе у 7. утакмици и стигли до финала конференције

Никола Јокић и Денвер Нагетси су у недељу увече требало да заврше своју серију без већих проблема.

Водили су са 20 поена разлике у другом полувремену и на крају крајева, прилично су угасили звезду Минесота Тимбервулвса, Ентонија Едвардса. Па ипак, некако, упркос углавном ужасној офанзивној игри у прва 24 минута, Тимбервулвси су извели највећи повратак полувремена у 7. утакмици у историји НБА.

Тимбервулвси су се вратили снажни како би запањили браниоца титуле и остварили победу од 98-90 у седмој утакмици своје полуфиналне серије у Бол арени у недељу увече. Надмашили су Нагетсе са 60-37 у другом полувремену док су завршили дивљи замах од 30 поена.

Победа званично шаље Тимбервулфсе у финале Западне конференције по први пут у две деценије. Тимбервулвси сада имају савршених 2-0 у својој седмој утакмици у историји.

„Ово је посебан тренутак“, рекао је тренер Тимбервулвса Крис Финч после утакмице. „То је сјајан тим са најбољим играчем на планети, а ова серија је била дивља. Ова утакмица је била микрокосмос серије.

Након спорог и веома дефанзивног почетка утакмице – оба тима су у комбинацији дала само 6 од 24 шута из поља да би отворили вече – Нагетси су коначно кренули пре полувремена. На крају су водили са 18-3 на крају првог и почетком другог полувремена и потпуно контролисали утакмицу. Они су током тог периода држали Тимбервулфсе без поготка из игре више од пет пуних минута, а затим су их држали без голова последња два минута полувремена и дошли до предности од 15 поена на полувреме.

READ  Раис потписује једногодишњи уговор са Амедом Росариом

Јокић је до тог тренутка имао 15 скокова у дабл-даблу, док је Едвардс шутирао само 1 од 7 из терена.

Али некако, након што су већи део утакмице стагнирали у офанзиви, Тимбервулвси су оживели у трећој четвртини. После заостатка од 20 поена, кренули су у низ од 19-3 и држали Нагетсе без поготка из игре више од шест пуних минута. Денвер је на крају дао 13 од последњих 16 шутева да би завршио трећу четвртину.

Упркос Едвардсовом бруталном нападу на шуту на почетку утакмице, Едвардс је погодио тројку преко Арона Гордона и смањио заостатак на само један поен на крају периода. То је завршило низ од 28-9.

Тимбервулфси се ту нису зауставили. Одржали су предност за један корак у односу на Нагетсе у четвртој четвртини. Руди Гоберт је чак рано у том периоду потонуо са слабим скакачем.

Тада се појавио Наз Ред да затвори ноћ. Направио је смешан ударац преко Јокића у последњим минутама и довео Тимбервулсе у предност за седам пре него што је Едвардсу погодио брзи тројки само неколико секунди касније. И тек тако, преокрет од 30 поена је био потпун, а Тимбервулвси су преузели потпуну контролу над игром.

Иако се Нагетси нису повукли, Тимбервулвси су се издржали у последњем минуту и ​​званично однели победу од осам поена разлике.

„Сезона је готова, а то је оно што је тешко“, рекао је фрустрирани тренер Нагетса Мајкл Мелоун. Рекао је после меча. „Проклетство, имати 20 година. Сезона је готова, не схваташ. Сезона је готова, тешко је.“

Карл-Ентони Таунс био је најбољи стрелац Тимбервулвса са 23 поена и 11 скокова. Едвардс је постигао 16 поена, од којих су сви осим четири у другом полувремену, и осам скокова и седам асистенција. Из игре је шутирао само 6 од 24 и 2 од 10 са линије за 3 поена. Џејден Мекденијелс је завршио са 21 поеном. Тимбервулфси су шутирали само 10 од 34 шута иза лука као тим и мање од 40% са терена као јединица.

READ  Извор каже да је неповезани консултант за неуротрауму који је проценио Миами Долпхинс отпустио КБ Туа Таговаилоа због „неколико грешака“

Јокић је утакмицу завршио са 34 поена, 19 скокова и седам асистенција. Погодио је само 2 од 10 изван лука. Мареј је завршио са 35 поена при 4 од 11 шута иза лука. Двојац је био једини двоцифрени играч Нагетса те вечери, а Нагетси су добили само пет поена са своје клупе.

Сада када су победили Нагетсе, Тимбервулфси ће се пласирати у финале Западне конференције где их чекају Лука Дончић и Далас Маверикси.

Маверикси су у суботу увече у Даласу у полуфиналу савладали Оклахома Сити Тандер. Дончић је остварио свој трећи узастопни дабл-дабл док је Мавериксе водио до победе од 4-2, чиме је званично елиминисан први носилац Западне конференције. Маверикси су сада стигли до другог финала конференције у последње три сезоне.

Прва утакмица финала Западне конференције на програму је у среду увече у Минеаполису. Ово ће бити други наступ Тимбервулвса у финалу конференције. Пали су у серији 2004. од Лос Анђелес Лејкерса.