септембар 21, 2024

Симон Бајлс освојила је своју девету титулу у вишебоју на шампионату САД уочи Олимпијских игара у Паризу

Симон Бајлс је у недељу увече продужила свој рекорд још једном титулом у вишебоју на првенству САД. (Елза/Гети Имиџис)

Симоне Билес је то поново урадила.

Билес је у недељу увече освојила своју девету титулу националног вишебоја да би завршила првенство САД у гимнастици у Форт Ворту у Тексасу. Освојила је злато на сва четири справа и била је скоро савршена током целог такмичења док се припремала за своје треће Олимпијске игре овог лета у Паризу.

Победа у Тексасу званично је гарантовала Бајлсу место на америчким олимпијским суђењима касније овог лета. Она је сада прва гимнастичарка, мушка или женска, која је освојила девет државних титула у вишебоју. Билес већ поседује рекорд након што је прекинула изједначење са Алфредом Јоцхимом за рекорд својом осмом победом прошле године. Ова победа ју је такође учинила најстаријом женом која је икада освојила титулу.

Билес је завршио са резултатом 119.750. Једном је пала на свод док је покушавала да се извуче из Иурченковог препознатљивог двоструког пика. То ју је коштало одбитка једног поена и означило њен први пад у сезони.

Недељна победа уследила је након што је Бајлс изашао на терен на УС Цлассиц прошлог месеца и освојио титулу у вишебоју. Скај Блејкли је завршио други са резултатом 113.850. Она је за длаку победила Кајлу ДиЦилло, која је освојила бронзану медаљу са резултатом 110.800. Чилс Џонс није учествовао због повреде рамена. Џонс и Калија Линколн су били такви Петиције одобрене За учешће на олимпијским суђењима.

Бајлс је поново у замаху пред Олимпијске игре касније овог лета након што је прошле јесени предводио тим САД до тимске титуле на Светском првенству у гимнастици и проглашен за спортисткињу године Асошиејтед преса 2023.

READ  На путу да свргне Тома Бредија са места Фоксовог главног аналитичара, Грег Олсен осваја још једну Еми

Иако ће се ипак квалификовати касније овог лета, Билес ће сигурно бити једна од најпраћенијих спортисткиња на свету у Француској за Олимпијске игре. Ово ће бити њени први мечеви откако је претрпела „угануће“ на Олимпијским играма 2020. у Токију и такмичила се на неколико такмичења у ономе што је био запањујући развој за четвороструку златну олимпијску медаљу.

Још једном, Билес изгледа као да се вратила на старо. Планирано је да Олимпијска суђења почну 27. јуна у Минеаполису, односно пуних месец дана пре церемоније отварања у Паризу.