септембар 20, 2024

Американац Бењамин победио Тебога из Боцване и победио у мушкој штафети 4к400 метара на Олимпијским играма у Паризу

СЕН-ДЕНИ, Француска (АП) — Реј Бењамин је одбио Лесел Тебого у последњем делу и донео Сједињеним Државама златну медаљу и олимпијски рекорд у мушкој штафети 4к400 метара на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру. Парис гамес У суботу увече.

„Веома сам добро израчунао ово трчање“, рекао је Бењамин „Имам заиста висок коефицијент интелигенције у опхођењу са људима и како они трче и како да постигнем брзо време, тако да нисам морао да се трудим превише: хајде да то сачувамо. иди кући.”

Бењамин је додао ову олимпијску титулу титули коју је освојио 400 метара са препонама Прексиноћ је спречио Тебога, шампиона на 200 метара, да Боцвани донесе још једну победу над Американцима.

Било је Тебого21-годишња сензација трчања, украла је шоу – и златну медаљу – од Сједињених Држава у четвртак на 200 метара, при чему је Кени Беднарек узео сребро, а Ноах Лајлс, који је био позитиван на допинг тесту, узео је сребро. COVID-19до бронзе.

Амерички квартет у саставу Кристофер Бејли, Вернон Норвуд, Брајс Дедмон и Бенџамин превалили су четири круга за 2 минута и 54,43 секунде, скоро секунду брже од америчког тима на 4к400 метара које је постигла на Олимпијским играма у Пекингу 2008. године 0,14 секунди мање од светског рекорда који су поставиле Сједињене Државе 1993. године.

То је 19. златна медаља за САД у 26 трка ове штафете на Летњим олимпијским играма. Ниједна друга земља није освојила више од две златне медаље у трци 4к400 метара за мушкарце.

„Тим САД је увек имао 4к4 доминацију, а ми смо само желели да то наставимо“, рекао је Бејли.

READ  Фудбалер државе Сан Хозе Камден Мекријт погођен је и убијен док се возио скутером

Куинци ВилсонШеснаестогодишњак из Вирџиније такмичио се у првом колу штафете, па је и узео злато, чиме је постао најмлађи атлетичар из Сједињених Држава који је освојио медаљу у атлетици на било којим Летњим олимпијским играма. Вилсон је оставио Американце на далеком седмом месту после свог првог круга у петак, али Бејлијева јака нога омогућила је тиму да се квалификује.

У суботу је Боцвана заостала за десетинку секунде, а тиму су се придружили Тебого Бајапо Ндори, Босанг Колин Кебеначебе и Ентони Бисила.

Сазнајте најновије вести петнаестог дана Олимпијских игара у Паризу 2024.

Британци су заузели треће место са временом 2:55,83.

„Такмичећи се у америчким суђењима, знамо шта да очекујемо, ово је лакши део. „Дакле, доћи овде и веровати у себе и веровати једни другима – то је оно што ово чини успешним, и чини нас тако успешним, када су у питању ова светска првенства.

Након ове победе убрзо је уследила још једна – много лакша – победа Сједињених Држава Штафета 4к400 за женечиме је завршен атлетски део Олимпијских игара 2024.

Сидни Меклафлин-Лефрон и Габи Томас помогли су Американкама да победе са разликом од 4,23 секунде, дајући земљи 14 златних медаља и 34 медаље на стази, што је највише икада од било које нације која се такмичила у Паризу.