Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Аргентина је победила Колумбију у продужетку

Свира

МИАМИ ГАРДЕНС, Флорида – Овога пута је то био за Лионела Месија, који је седео на клупи Аргентине и поцепао десни скочни зглоб након што је задобио повреду скочног зглоба након што је ушао у игру у 64. минуту утакмице.и минут.

Ово је био за Анхела Ди Марију, најбољег стрелца у великим утакмицама играјући свој последњи меч за Аргентину. Носио је траку од Месија до његовог одласка, грлећи Месија на клупи како би затворио своју међународну каријеру.

Ово је за Аргентину, шампиона Копа Америке 2024, после победе од 1:0 над Колумбијом у финалу, у најмању руку богатом догађајима.

Лаутаро Мартинез, најбољи стрелац клуба на овом Копа Америци, постигао је још један гол у 112. минуту.и Један минут додатног времена за помоћ Аргентини да напише историју.

Аргентина је освојила Куп Америке 2021. године. Ова титула је трећа велика међународна титула у трогодишњем периоду.

Једна од највећих династија у историји фудбала, Аргентина је завршила свој поход на Копа Америку без својих најбољих играча – чак и након што је меч одложен за најмање сат и двадесет минута због непослушних навијача без улазница који су пробили безбедносне капије два сата пре меча.

Меси је покушао снажно да трчи у 64. минутуи Минут пре него што је пао на терен, одмах је показао на тренере.

Месију је скинута десна ципела, а са леве руке капитенска трака. Полако је ушао на клупу Аргентине пре него што је бризнуо у плач након изласка.

Видљив оток појавио се на Месијевој десној нози, као што је снимљено на ФОКС преносу након што је уклонио завој и лед.

Меси је током првог полувремена задобио повреду десног скочног зглоба. Покушао је да јури лопту и шутне је пре него што је изашла из терена, али када је подметнуо десну ногу, она се савила у незгодан положај док је шутирао лопту. његову леву ногу.

Али нисте могли да видите Месијев бол када је било време за славље.

Аргентина, бранилац титуле Светског првенства на челу са Месијем, освојила је другу узастопну титулу на Копа Америци.

Колумбија није могла да продужи низ од 28 мечева без пораза, изгубивши последња два меча од Аргентине.

УСА ТОДАИ Спортс је обезбедио најновија ажурирања и догађаје са утакмице у недељу увече у Мајамију:

Неколико тренутака након што је Лаутаро Мартинез довео Аргентину у вођство од 1-0 у другом полувремену продужетака, емоције су биле на висини док су се оба тима додатно забавила.

Загрљај уз аргентинску клупу. Лаутаро Мартинез, најбољи стрелац клуба на овом Копа Америци, још једном је успео да импресионира још једним голом.

Мартинез је постигао гол у другом полувремену, чиме је Аргентина повела са 1:0.

READ  Извештај: Нема операције стопала за Џимија Гаропола, може се вратити за 7-8 недеља

Ако резултат остане исти, утакмица се завршава и неће се ићи на казнене ударце.

Анхел Ди Марија и Лаутаро Мартинез пропуштају драгоцену прилику: Аргентина 0, Колумбија 0

Аргентинац Анхел Ди Марија упутио је прелеп пас у шеснаестерац, али није успео да се избори са проклизавањем Лаутара Мартинеза испред мреже.

Време другог продужетка: Аргентина 0, Колумбија 0

Након што је први продужетак завршен без голова, идемо на још 15 минута пре пенала.

Месијев скочни зглоб је отечен: Аргентина 0, Колумбија 0

Погледајте ову слику Месијевог десног скочног зглоба.

После два периода завршена нерешеним резултатом, финални меч Копа Америке иде у продужетке. Тимови ће одиграти два полувремена по 15 минута у нади да ће постићи гол. Уколико меч остане нерешен након продужетака, биће одлучено пеналима.

Ударац Николаса Гонзалеса је најближи што Аргентина прилази мрежи: Аргентина 0, Колумбија 0

Импресиван низ голова Аргентине, укључујући и ударац главом Николаса Гонзалеса, био је потребан за завршетак утакмице. Игра се наставља.

Николас Таљафико је ухваћен у офсајду у овом покушају Аргентине близу гола.

Ево тужне сцене Месија како плаче на маргинама меча након изласка.

Меси је пао на земљу и одмах затражио помоћ од тренера. Изгледало је као да је Меси покушавао да трчи што је брже могуће, али се саплео.

Капитену је скинута трака, скинута му десна копачка и он је полако отишао са терена, емотиван током финала Копа Америке у 65. минуту.

Меси покрива лице док плаче на маргинама терена.

Анхел Ди Марија је, играјући свој последњи меч за Аргентину, био на ивици да постигне још један велики гол у великом мечу, али безуспешно.

Колумбија је имала прилику да почне друго полувреме, али није успела да је искористи.

Меси, који је повредио десни скочни зглоб, вратио се да учествује у мечу почетком другог полувремена.

Меси је изгледао у доброј форми, извео је диван ударац из угла, али је Николас Таљафико главом прешао преко гола мало пре краја првог полувремена.

Чини се да је Лионел Меси задобио повреду десног скочног зглоба током прве половине финала Копа Америке.

Меси је покушао да јури лопту и погоди је пре него што је изашла из терена, а пре него што је шутирао лопту фиксирао је десну ногу која се савила у незгодном положају. Месијево лице је показивало јак бол и он се неколико пута преврнуо на леђа према терену да би тренери проценили његово стање.

На крају је Меси устао да напусти терен, али не без видног шепања. На крају се вратио на терен и остао у игри.

Повреда је настала у 36. минутуи 13. минут првог полувремена, током меча који је завршен нерешеним резултатом.

Џеферсон Лерма из Колумбије нашао је мало простора и дозволио једно додавање ка голу. Лопта је била тик испред леве стативе и била је у рукама аргентинског голмана Депоа Мартинеза.

Лионел Меси је имао прилику и снажно шутирао, али је колумбијски дефанзивац Давинсон Санчез то одбио 20 минута пре краја.

READ  Тренер 49ерса Кајл Шанахан каже да су Брок Пурди, Треј Ленс и Сем Дарнолд сви „франшизни квотербекови“

Овај ударац Колумбијца Џона Кордобе замало је довео до раног вођства.

Пред његов последњи меч са Аргентином, ћерке Анђела Ди Марије су му поклониле лопту пре меча:

Меси изгледа спреман за финале Копа Америке.. Ево најновијих вести

Па, стадион је био препун, а музика је испунила кашњење. Сада су играчи представљени публици.

На загревању пред меч, Лионел Меси је извео овај слободан ударац.

Ситуација са навијачима који су покушавали да уђу на стадион Хард Рок довела је до тога да је утакмица одложена за пола сата.

Утакмица је сада заказана за почетак у 21:15 по источном времену.

Око 20:11 интервенисала је полиција и капије су се отвориле, дозвољавајући навијачима – са или без скенираних карата – да уђу на стадион за финале Копа Америке.

Навијачи без улазница за финале Копа Америке, заказано за следећу недељу, пењали су се на ограде и прелазили безбедносне баријере више од сат времена пре почетка утакмице Аргентина – Колумбија на стадиону Хард Рок.

УСА ТОДАИ Спортс је видео најмање седам људи којима су ватрогасци из Мајамија Дејда лечили у близини рампи које воде до стадиона. Чинило се да су људи у невољи, црвених лица и добили су флаше воде док су седели на поду и уз ниски зид.

Свира

Меси је постигао гол и водио Аргентину до финала Копа Америке

Лионел Меси је постигао други гол Аргентине на мечу и помогао свом тиму да победи Канаду са 2:0 и да се пласира у финале Копа Америке.

Без бренда – Спорт

Председник Џо Бајден обратиће се нацији непосредно пре финала Копа Америке, приморавајући ФС1 да почне меч у 20 часова.

Игра ће се наставити на ФОКС-у након Бајденовог говора. саопштио је ФОКС Спортс.

Шпанија је победила на Европском првенству 2024. победом од 2-1 над Енглеском раније у недељу, а можда ће играти против победника Копа Америке 2024. на лето 2025. Датум или место одржавања још нису одређени.

Последње финале Копа Америке и шампиона Европе одиграно је 2022. године када је Аргентина победила Италију.

Утакмица Аргентина-Колумбија биће преношена на ФОКС-у на енглеском и Унивисион-у на шпанском.

Како гледати: Погледајте комплетну листу утакмица Копа Америке уз претплату на фубоТВ

Стрим уживо се може наћи на ФокСпортс.цом и апликацији Фок Спортс на енглеском, и на ТУДН-у на шпанском.

Да, Меси ће учествовати у мечу, а очекује се да вечерас почне финални меч, који му је девети меч са репрезентацијом Аргентине.

Шта чека Аргентину у финалу Копа Америке?

Можда Меси и Аргентина могу да заврше једну од највећих династија коју је фудбал икада видео.

Још једна вечерашња победа у Копа Америци била би четврта међународна титула Аргентине у три године.

Аргентина је освојила Копа Америка 2021, победила шампиона Европе 2021 Италију у финалу 2022 пре два лета, а Аргентина је освојила Светско првенство 2022 у Катару.

READ  Планира да открије Варнер Брос. да напусти РСН посао

Шта чека Колумбију у финалу Копа Америке?

Колумбија није могла да се такмичи на Светском првенству у Катару, па је овај Копа Америка био важно искуство за репрезентацију и државу.

Колумбија се нада да ће освојити своју другу титулу Копа Америке (2001), а трећи пут ће играти у финалу Копа Америке (1975, 2001).

Аргентина 2, Колумбија 1: Џејмс Родригез би можда могао да изведе слободан ударац за гол, али ће се Аргентина ослањати на голове Лионела Месија и Анхела Ди Марије да освоји ову титулу као и на другим турнирима, захваљујући свом старијем државнику. Жао ми је мојим колумбијским пријатељима. Али ова аргентинска династија неће завршити вечерас. Сафиеддин, дописник Лионела Месија.

Шансе Аргентине на победу су +110 током 90-минутног меча, док су шансе за реми +190, а шансе за победу Колумбије су +320. Према БЕТМГМ-у. Што се тиче трофеја, шансе за победу Аргентине су -190, док су шансе за победу Колумбије +138.

Колико дуго траје низ без пораза Колумбије?

Колумбија није изгубила у последњих 28 мечева. Последњи пораз је био 1-0 од Аргентине у утакмици квалификација за Олимпијске игре 1. фебруара 2022.

Рекорд Аргентине у последње три године

Аргентина је изгубила само три од последња 63 меча. Последња три пораза била су: од Бразила у полуфиналу Копа Америке 2019, од Саудијске Арабије на отварању Светског првенства 2022, и од Уругваја у квалификацијама за Олимпијске игре прошлог новембра.

Хоће ли ово бити Месијев последњи меч са Аргентином?

37-годишњи фудбалер Интер Мајамија Меси могао би да одигра свој последњи меч на великом турниру за Аргентину током финала Копа Америке. Иако је Меси оставио отворена врата за играње на Светском првенству 2026, у очекивању његовог здравственог стања и жеље да настави да игра, овај меч може бити његов последњи на великом турниру ако се предомисли.

Вечерашњи меч биће последњи меч у дресу Аргентине за Анхела Ди Марију, најбољег стрелца у великим утакмицама који је помогао Месију да скине терет међународних турнира са својих леђа током недавне клупске серије шампионата.

Меси (37) је оставио отворена врата за Светско првенство 2026. Ево шта је рекао раније ове године о томе када би се могао повући.

Чудно је замислити како је Меси снимио ове фотографије са младим 17-годишњим шпанским фудбалером Ламинеом Јамалом када је Јамал био мали. Ево приче иза виралних фотографија Месија и Јамала.

Звезда Интера Мајамија и најбољи стрелац Уругваја Луис Суарез постигао је гол у последњим тренуцима надокнаде времена и довео свој тим до ремија и извођења пенала. Суарез је такође постигао одлучујући једанаестерац и помогао Уругвају да победи Канаду са 2-2 (4-3 на пенале) у утакмици за треће место Копа Америке.

Канада је завршила на четвртом месту на Копа Америци 2024, али је постигла изузетан учинак пред Светско првенство 2026.