септембар 20, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Брандин Подземски и Траце Јацксон-Давис стичу искуство касно у утакмици против Кингса – НБЦ Спортс Баи Ареа & Цалифорниа

САН ФРАНЦИСКО — У широј слици, победа Вориорса у среду над Сакраменто Кингсима у финалу Калифорнијског класика не би имала велики значај за тим, осим чињенице да им је пружила шансу да подигну инаугурациони трофеј Мича Ричмонда.

Али било је довољно важно да је тренер Голден Стејта Ентони Верин добио ветеране летње лиге Брандина Подземског и Трејса Џексона-Дејвиса на терену у последњим минутима победе Вориорса 91-90 у Чејс центру.

Вереену, с друге стране, било је потребно и једно и друго да заустави плиму након што су Кингси смањили заостатак од 16 поена у четвртој четвртини на 88-84 за два минута до краја.

С друге стране, то је дало Подземском и Џексону Дејвису шансу да усаврше своје вештине у затварању утакмица, нешто за шта Верин верује да ће бити кључно за будућност оба играча и будућност Вориорса уопште.

„За наш тим који иде напред, веома је важно да ова два играча добију та понављања на крају утакмице да виде како се осећају, покушају да утичу на победу, покушају да одиграју победничке игре“, рекао је Верин, који је похвалио оба играча. због њихове побољшане физичке способности. „Мало је тешко отићи и вратити се и интегрисати се у тим, али мислим да су то добро урадили.

„На крају, добили смо победу и успели смо да добијемо неколико вредних понављања на крају утакмице.

Ово је био први пут да су Подземски и Џексон Дејвис играли у Цалифорниа Цлассицу ове сезоне. Пре него што су стигли на терен на обали за утакмицу у среду, њих двојица су играли за тим САД у Лас Вегасу, где су помогли у припреми мушке кошаркашке репрезентације САД за предстојеће Олимпијске игре у Паризу.

READ  Фудбалер државе Сан Хозе Камден Мекријт погођен је и убијен док се возио скутером

За Подземског није изненађење труд који је уложио у мечу који је имао мало последица. Откако се придружио Вориорсима као 19. пик на НБА драфту 2023. године, младић је непрестано бесни сваки пут када крочи на терен.

„Волим да играм у оваквим утакмицама,” рекао је Подземски након што је забележио 15 поена и четири асистенције против Кингса Било је добро играти против ових играча.“

„Бити на терену када је утакмица најважнија је оно што желиш. Није битно да ли ћеш ући са клупе или почети утакмицу или шта већ лопту у вашим рукама када „Касните у игри је оно што желим“.

Подземски је сигурно све то урадио, а онда и више против Кингса, настављајући тренд који је почео током његове прве сезоне.

„То су неке од ствари на основу којих смо му рекли да ће бити осуђен“, рекао је Вереен. „Како можете да инспиришете и мотивишете друге да играју са вама, знамо да ћете играти напорно, и знамо да ћете покушати да играте на прави начин, али како да ангажујете друге и натерате их да пожеле да играју са вама?

Џексон Дејвис, који је постигао 11 поена и 6 скокова, покушава да постане отворенији лидер, посебно у дефанзиви.

„Срећан сам што сам се вратио овде“, рекао је Џексон Дејвис, који је пропустио већи део прошлосезонске Летње лиге због повреде. „Имамо одличну групу и имамо доста ватрене моћи у нападу. Када померимо лопту, То смо видели у првом полувремену.“ У другом полувремену смо мало стали и пустили их да се врате, али смо се на крају држали лопте и добили лопту. [win]“.”

READ  НФЛ плеј-оф: Филаделфија Иглси иду на Супер Боул са доминантном победом над Сан Франциско 49ерсима