септембар 20, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Бриана Стјуарт каже да је Либерти на „одличном месту“ након победе над Суном

УНЦАСВИЛЛЕ, Конун. – Њујорк Либерти је у среду ојачао своју позицију на врху НЦАА женског кошаркашког пласмана победом од 71-68 над другопласираним Конектикат Сан у Мохеган Сан арени.

Либерти је одиграо 18-4, укључујући 2-0 против Санса (17-5), са оба сусрета у Унцасвилу; Два тима се поново суочавају у уторак у Бруклину у Њујорку, у последњој утакмици пре олимпијске паузе.

„Мислим да смо на одличном месту,“ рекла је најкориснија играчица НБА-е Брианна Стеварт „Ми смо на месту где играмо кошарку на високом нивоу, али знамо да нисмо играли најбоље још увек нисмо достигли свој врхунац, а ни ми не желимо.

Њујорчанка Сабрина Јонеску, број 1 у укупном избору на драфту 2020. године, обележила је своју 20. утакмицу у каријери постигвши најмање 20 поена (завршила је са 21, рекорд у тиму у среду), пет скокова и пет асистенција. Након што су две екипе размениле вођство у последњим минутима, кош Јонеску 4,5 секунде пре краја четврте деонице показао се као победоносни погодак, а онда је решила ствар око последњег поседа Сана блокиравши покушај Таја Хариса да шутира из домет од три тачке. Јонеску је такође постигао флоутер на 1:58 да би Либерти заувек повео.

71 поен Њујорка био је његов најмањи поен у победи од 3. августа 2022. године, пре ере „супер тима“ доласком Стјуарта (18 поена, 14 скокова у уторак), Џонкел Џонса (8 поена, 11 скокова) и Кортни Вандерслут (11 бодова) почетком 2023.

READ  Тимски водичи за Светско првенство 2022.: Све што треба да знате

„То није била утакмица са високим резултатом, али смо пронашли начин да победимо и успели смо да одбранимо када је било потребно. Очигледно, Сабрина је погодила заиста тежак ударац,“ рекао је тренер Сенди Брондело.

„ухапшен!“ прекинуо је Стјуарт.

Либерти је убацио 13 тројки, што је значајна разлика у односу на 42 колико су остварили у недељном поразу од Индијана февера, али су у уторак надиграли Конектикат са 40-26 и чак су у другој четвртини повели са 14 поена пре него што су домаћи један бод у првом полувремену.

„Мислим да је ово само еволуција овог тима. Не ради се о томе да смо једнодимензионални тим и да знамо да ћемо сваки дан радити исто, већ да можемо да читамо шта су одбрана и напад. дајући нам на различите начине“, рекао је Јонеску.

Њујорк ове сезоне води са 13-0 на полувремену, једини тим у лиги без пораза у таквим ситуацијама.

„Мислим да је то сведочанство наше посвећености“, рекао је Јонеску о одлучујућој четвртој четвртини, у којој је Сан надиграо Либерти са 14-12, али није постигао гол у последња 2 минута и 11 секунди. „Они су постигли поене, ми смо постигли поене. и остали смо мирни, мислим да је то био велики разлог зашто смо „Наша победа“.

Девана Бонер (22 поена) и Бреона Џонс (17 поена) су предводиле Сан – који је удвостручио број тројки за Либерти – са шест тројки.

Петниа Ланеи Хамилтон је пропустила састав Либертија због проблема са коленом, али се надају да ће моћи да учествује у четвртак када Њујорк буде домаћин Чикаго скај. Тим затим путује у Чикаго на реванш у суботу.

READ  2022 УС Опен време утакмице, парови: комплетан терен, распоред и групе за прво коло у Тхе Цоунтри Цлубу

„Овај тим наставља да се окупља сваким даном све више и више“, рекао је Брондело, „Мислим да су сва ова искуства која имамо на крају позитивна. Чак и када изгубимо, учимо из тога. Хемија нам је важна. Ми. морамо да будемо сигурни да изађемо на терен и погледамо следећу особу.“ „И знајући да му можемо веровати и да морамо дати све од себе.“