септембар 19, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Д’Тигрес је изгубио од Србије у предолимпијској пријатељској утакмици

Нигерије Сениорска женска кошаркашка репрезентација Д’Тигрес изгубила је у недељу другу узастопну припремну утакмицу од Србије у Београду, док је наставила припреме за Олимпијске игре у Паризу 2024. које ће се одржати у Француској од 26. јула до 11. августа.

Афрички шампиони изгубили су са 70-62 од 10. земље на ФИБА светској ранг листи.

Била је то друга утакмица тима уочи женског кошаркашког турнира на Олимпијским играма 2024. након пораза у петак од Немачке резултатом 77-63 у УБЕР Арени у Берлину.

Жене Рене Вакаме су почеле полако и заостајале за шест поена у првој четвртини која се завршила резултатом 21-15.

Србија је у другој четвртини победила резултатом 18-14 и дошла до предности од 10 поена до полувремена.

Афрички шампиони су започели напад у трећој четвртини, поравнавши резултат на 18-18 пре него што су победили 15-13 у последњој четвртини.

Међутим, касни митинг није био довољан јер је Србија истрчала са осам поена заостатка.

Репрезентација Нигерије ће последњи тренинг меч против Јапана одиграти 24. јула у Лилу у Француској пред почетак кошаркашког такмичења на Олимпијским играма.

Нигерија се суочава са титанском битком у Групи Б против Канаде, Аустралије и домаћина Француске.

Нигерија, четири узастопна победника ФИБА Афробаскета, у Паризу ће бити изнад своје тежине, јер је њихов први противник, Аустралија, трећепласирана на свету, док су Канада и Француска пете, односно седме.

Изгубили су све своје групне утакмице у свом дебију у Токију 2020, дајући више од 200 поена, пораз од Француске са 87-62 на отварању, након чега је уследио резултат од 81-8 јер им је циљ прва победа у женској олимпијској кошарци. Други и трећи су пораз од САД са 72 и од Јапана 102-83.

READ  Ђоковић је пре меча упутио поруку у корист Србије у мечу на Европском првенству 2024. против Енглеске