септембар 19, 2024

Хрватска против Србије финале за мушкарце, преглед, распоред и како се гледа уживо

Хрватска: Циљ да поврати олимпијску славу

Хрватска, светски шампион 2024., намерава да поврати олимпијску титулу коју су последњи пут освојили у Лондону 2012. године. Њихов пут до финала био је спектакуларан, укључујући и невероватну победу од 9-8 над Мађарском у полуфиналу. Хвала на беспрекорном извођењу овог хита Лорен ФадовићПостигао је пет голова из пет шутева, доказујући зашто је тренутно један од најопаснијих играча на свету.

Хрватска кампања била је сведочанство њихове отпорности. После мешовите групне фазе и тешког четвртфинала против непоражене Шпаније, Хрватска је показала свој заштитни знак, прекинувши напад Шпаније у првој четвртини и контролисала утакмицу на путу до победе од 10-8.

У полуфиналу против Мађарске одбрану Хрватске водио је голман Марко Бијак, Одлучан пред немилосрдним притиском, посебно у последњим минутима када је Мађарска снажно притискала за изједначење.

Финале је шанса за Хрватску да се освети Србији за пораз из 2016. и да својој титули на Светском првенству 2024. дода олимпијско злато. Са играчима попут Фадовића у врхунској форми и дефанзивном поставом за ту прилику, Хрватска је добро припремљена да изазове доминацију Србије.

Како сат откуцава до финала у 14 часова по локалном времену у недељу, 11. августа, једно је сигурно: љубитеље ватерпола чека посластица.

READ  Највиши кинески законодавац састао се са делегацијом српског парламента - Синхуом