септембар 19, 2024

Како је наступио Василије Мићић у поразу Србије од тима САД

После победе Џоша Грина у суботу, он је желео да уђе у колону победа за други Хорнет на Олимпијским играма ове године. Проблем? Док се Аустралија суочила са иначе бесмисленим тимом Шпаније, Србија је свој турнир отворила против никог другог до тима САД. Две земље су се већ састале у предсезонској утакмици 18. јула, у којој је Стеф Кари (24 поена) предводио свој тим до победе од 105-79.

Овог пута, тренер Светислав Бешић је видео да је његов тим рано скочио у вођство од 10-2 захваљујући снажној игри Алексе Аврамовића, који је добио уводни пас на шпицу. Предност се смањила када га је Мишић заменио пет минута у првој четвртини, али се Србија бар чинило да се задржава у резервним минутама. Затим се Кевин Дурант пријавио и наставио да игра једно од најбољих полувремена у новијој историји олимпијске кошарке.

Упркос томе што је пропустио свих пет предсезонских утакмица због повреде листа, 35-годишњак је био у пламену. Без обзира на локацију на терену, време на сату за шут или тежину меча – Дурант једноставно не може да промаши. У првом полувремену постигао је 21 поен у савршеним шутевима и повео тим САД-а 58-49. Србија је све бацила, укључујући и двоструког НБА шампиона Василија Мишића, који је ударио Дурента у раме и зауставио брзи брејк.

То је био други значајнији инцидент у који су умешана два играча ове године, након што је Мисик узео Дурантове глежњеве у регуларној утакмици између Шарлота и Феникса.

READ  Како направити портал за развој стартап-а: српско искуство

У другом полувремену ствари нису ишле добро по Србију. Немогућност заустављања против Леброна, Карија и Дуранта није највећи проблем, јер ко може? Истина је да је Никола Јокић опасно живео и умро. У девет минута када је звезда Нагетса седео током ове утакмице, његови саиграчи су постигли укупно три поена против двадесет деветке тима САД.

Била је то лоша шутерска ноћ за све осим малог броја српских играча, поред плејмејкинга за који се очекивало да ће бити успешан у одсуству Јокића. Девет од тридесет седам покушаја за три поена донело је кош, стопа конверзије од 24%. На крају, то је била заслужена победа браниоца титуле иза јаких испада Кевина Дурента и Леброна Џејмса. Фокус Србије се сада помера на меч у среду против Порторика, што им даје утакмицу која мора да победи против веома победљивог противника.

Оцена играча за Василија Мицића: Д+

11 поена (3/10 ФГ, 2/7 3пт, 3/4 ФТс) | 2 ас

Након што је уболи Медведе својим тешким фауловима у првој четвртини, Мишић је тројком на крају циклуса довео до првих Дурантових поена на турниру. Није могао да попуни празнину која је остала у плејмејку када је Јокић кренуо ка клупи. Све у свему, то је био слаб учинак Србије и Мишића. Очекујем да ће он и цео тим играти добро против Порторика и надам се да ће победити и самопоуздати се из утакмице у среду.