септембар 19, 2024

Лаутаро Мартинез постиже победнички погодак у продужецима и тако Аргентини доноси победу од 1-0 над Колумбијом у Копа Америци

Лаутаро Мартинез је Аргентини донео две узастопне титуле на Копа Америци и трећу узастопну победу на великом турниру голом у продужецима у недељу увече.

Мартинез је постигао свој пети гол на турниру у 112. минуту и ​​повео своју земљу у победу од 1:0 над Колумбијом на стадиону Хард Рок. Мартинез је јурио ка голу Колумбије и снажно шутирао са десне стране који је прошао поред голмана Колумбије Камила Варгаса.

Мартинез је постигао гол само неколико минута пошто је ушао на терен у 97. минуту у оквиру троструке замене Аргентине. Мартинез се нашао на врху листе стрелаца Копа Америке са пет голова, од којих су три дошла након што је ушао на терен као замена.

Аргентина је скоро половину меча одиграла без Лионела Месија због 30 минута надокнаде након нерешеног 0:0 на крају регуларног времена.

Меси је напустио терен у 65. минуту пошто је пао на земљу док је јурио лопту. Чинило се да је одмах схватио да је повређен. Није дуго требало да му клупа припреми замену у виду Николаса Гонзалеса.

Меси је одшепао са терена без ципеле на десној нози и брзо се срушио на своје седиште на клупи. Убрзо након што је сео, расплакао се, можда веома свестан да би меч у недељу увече могао бити његов последњи наступ на великом турниру за његову земљу.

Озбиљност Месијеве повреде скочног зглоба постала је јасна гледаоцима код куће на почетку продужетака, када су се телевизијске камере фокусирале на отечени зглоб.

Убрзо након што је Мартинез постигао гол, Анхел Ди Марија је ушао у игру, а заменио га је Николас Отаменди у 117. минуту. Ди Маријин меч у дресу Аргентине био је финални меч, а он је такође плакао након што је напустио терен. По доласку на клупу, Ди Марија је загрлио Месија који је био насмејан.

READ  МСУ хокејаш победио у трилеру за продужетке у првом колу НЦАА турнира над ВМУ

Победа је била 16. титула на Копа Америка за браниоца шампиона Светског купа. Аргентина је освојила турнир 2021. победом од 1-0 над Бразилом у првој великој победи у Месијевој ери. Годину дана касније, Аргентина је победила Француску на пенале у финалу Светског првенства, закључивши изузетну каријеру за човека који би могао да буде најбољи фудбалер свих времена.

Меси се није повукао из међународног фудбала после Светског првенства, већ се нашао на недељном мечу у истом граду где тренутно игра за Интер Мајами. Али имао је потешкоћа да остави значајан утицај током свог времена на терену, а такође је доживео кратку повреду током меча у првом полувремену.

Колумбијски тим је меч завршио са више поседа лопте и шутева, иако је Аргентина била најопаснији тим већи део меча. Недеља увече је била трећи наступ Колумбије у финалу Копа Америке у потрази за другом победом. Колумбија је изгубила у свом првом наступу у финалу турнира 1975. и освојила турнир као земља домаћин 2001. године.

Почетак је одложен више од сат времена након што је хаос захватио капије и пролазе на стадиону Хард Рок. У недостатку било какве баријере око стадиона, навијачи су се гомилали на капији како би ушли на стадион неколико сати пре почетка утакмице.

Многи од ових навијача нису имали карте, што је довело до стравичних сцена око стадиона. Првобитно, решење организатора турнира је било да затворе капије за све. Затим, непосредно пре почетка утакмице, донета је одлука да се капије отворе свима, јер карте очигледно никада нису биле пуштене.

READ  Алексија Путиљас поново осваја Златну лопту за жене

Фудбалски савез Северне, Централне Америке и Кариба је током меча појаснио да нема никакве везе са турниром. Копа Америка води Јужноамеричка фудбалска конфедерација.

Ево детаља меча у реалном времену:

Пренос уживо је завршен85 ажурирања

• Коначан резултат: Аргентина 1-0 Колумбија

112′ – Лаутаро Мартинез се нашао у мрежи након асистенције Ђованија Ло Селса.

• све је готово. Аргентина се враћа на Копа Америка шампионат победивши Колумбију чистим голом.

• Имамо циљ! Лаутаро Мартинез је у 112. минуту за вођство Аргентине!

• Утакмица је завршена нерешеним резултатом 0:0 у првих 15 минута надокнаде. Обе екипе су исцрпљене. Да ли ће играти на пенале или ће једна од две екипе наставити да форсира за гол?

• Обе екипе су тренутно потпуно исцрпљене.

• Аргентина је изгледала најоптимистичнија екипа до сада у продужецима.

• Време је за још 30 минута игре. Било је 0-0 после 90 минута када је Лионел Меси утучен седео на клупи Аргентине.

• У 80. минуту ниједна екипа се није приближила голу. Идемо ли на продужетак? Запамтите да финале Копа Америке не иде директно на једанаестерце.

• Аргентина је мислила да је погодила у 75. минуту… али је судија поништио гол због офсајда.