септембар 19, 2024

НБА шампион прозива Кајрија Ирвинга током утакмице Мавс-Селтикси

У недељу увече, Далас Маверикси су изгубили другу утакмицу финала НБА лиге од Бостон Селтикса, 105-98 (у Масачусетсу).

Кајри Ирвинг се борио за другу утакмицу узастопно, завршио је са 16 поена, два скока и шест асистенција, док је шутирао 7/18 из игре и 0/3 из распона за три поена за 41 минут времена.

Током утакмице, НБА шампион Кендрик Перкинс је послао А Пошта На Кс о Ирвингу.

Његова објава је за мање од сат времена добила више од 2.000 лајкова и 95.000 приказа.

„Кери још није финалиста“, написао је Перкинс.

Ирвинг је други најбољи играч у тиму и био је у јеку одличне постсезоне.

Међутим, НБА шампион из 2016. шутира 13/37 из игре и 0/8 са три поена у своје прве две утакмице.

9. јуна 2024;  Бостон, Масачусетс, САД;  Далас Маверикси чувају Кајрија Ирвинга (11) и нападача Пи Џеја Вашингтона (25) након што су играли против Бостон Селтикса током треће четвртине друге утакмице НБА финала 2024. у ТД Гардену.  Обавезни кредит: Петер Цасеи-УСА ТОДАИ Спортс

9. јуна 2024; Бостон, Масачусетс, САД; Далас Маверикси чувају Кајрија Ирвинга (11) и нападача Пи Џеја Вашингтона (25) након што су играли против Бостон Селтикса током треће четвртине друге утакмице НБА финала 2024. у ТД Гардену. Обавезни кредит: Петер Цасеи-УСА ТОДАИ Спортс/Петер Цасеи-УСА ТОДАИ Спортс

Ирвингове борбе су још вредније пажње јер је на Ол-стару Лука Дончић одиграо тако добро.

Дончић је недељни пораз завршио са 32 поена, 11 скокова, 11 асистенција и четири украдене лопте, док је шутирао 12/21 из игре и 4/9 са три поена за 42 минута.

9. јуна 2024;  Бостон, Масачусетс, САД;  Бек Далас Маверикса Лука Дончић (77) добија асистенцију након што је играо против Бостон Селтикса током треће четвртине друге утакмице финала НБА лиге 2024. у ТД Гардену.  Обавезни кредит: Петер Цасеи-УСА ТОДАИ Спортс

9. јуна 2024; Бостон, Масачусетс, САД; Бек Далас Маверикса Лука Дончић (77) добија асистенцију након што је играо против Бостон Селтикса током треће четвртине друге утакмице финала НБА лиге 2024. у ТД Гардену. Обавезни кредит: Петер Цасеи-УСА ТОДАИ Спортс/Петер Цасеи-УСА ТОДАИ Спортс

READ  Мапле Леафс су променили ко су у року за трговину

Што се тиче екипе Селтикса, предводио је НБА шампион 2021. Џру Холидеј, који је постигао 26 поена, 11 скокова, три асистенције, једну украдену лопту и једну блокаду, шутирајући 11/14 из игре и 2/4 из игре. домет од три тачке.

9. јуна 2024;  Бостон, Масачусетс, САД;  Бек Бостон Селтикса, Јру Холидеј (4) закуцава и постиже гол против Далас Маверикса током друге половине друге утакмице НБА финала 2024. у ТД Гардену.  Обавезни кредит: УСА ТОДАИ Спортс Имагес

9. јуна 2024; Бостон, Масачусетс, САД; Бек Бостон Селтикса, Јру Холидеј (4) закуцава и постиже гол против Далас Маверикса током друге половине друге утакмице НБА финала 2024. у ТД Гардену. Обавезни кредит: УСА ТОДАИ Спортс Имагес/УСА ТОДАИ Спортс Имагес

Мавси су сада у рупи од 2-0, али утакмице 3 и 4 серије ће бити код куће у Даласу.