Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Погрешна одлука судија о Луки Дончићу донела је Селтиксима титулу у НБА лиги

Стефан Бонди

НБА

ДАЛАС — Подразумева се да не можете да кривите МВП-а за лош позив у делу утакмице финала НБА лиге коју морате да победите.

Не можете одузети драму финалне серије због грешке која је захтевала неколико минута размишљања да би се подржала након изазова.

Али то је оно што су арбитри урадили у среду увече са Луком Дончићем, који је звиждао због фаулирања Џејлена Брауна због његовог шестог фаула. Дончић је потом гледао последња четири минута из свлачионице, док је повратак Даласа у 3. утакмицу у среду био кратак са 106-99 и донео предност Бостону у серији од 3-0.

Лука Дончић (десно) позван је због грешке у блокади Џејлена Брауна, његове шесте и последње грешке на утакмици, током четврте четвртине победе Селтикса у 3. утакмици над Мавериксима резултатом 106-99. Кевин Гераге-УСА Тодаи Спортс

Дончић, који је добио четири фаула у четвртој четвртини, играо је као и обично лењу одбрану. Овај део је био на њему. Не помера ноге. Браун је возио ка Дончићу, а нападач Мавса је био на пола пута између преузимања напада и покушаја да се склони са пута. Али и Браун је гурнуо Дончића и била је исправна одлука да се не јави.

Посебно под тим околностима. Џејсон Кид је оспорио фаул и Далас арена је стењала када је оцењено да није успела. Маверикси, који су заостатак од 21 поена у четвртој четвртини претворили у један поен, победили су у последња три минута резултатом 13-7.

крај игре. Серија је готова.

„Нисмо могли да играмо физички, не знам, не желим ништа да кажем. Знате, шест фаулова у финалу НБА, ја сам у суштини овакав (покрети са длановима нагоре). . хајде човече.“

READ  Извори су рекли да Тексашани потписују двогодишњи уговор са ВР Робертом Воодсом

Тренер Мавса Џејсон Кид је кренуо на прави пут.

„Назвали су то фаулом. Био сам заглављен. Морао сам то да оспорим, па сам морао да оспорим јер је било близу. „Али судија је то назвао фаулом. Морамо да идемо напред, да идемо напред.”

Негде са свог места у Америцан Аирлинес Центер-у, Адам Силвер је вероватно гунђао. Његова лига има користи од такмичарског низа. То је добро за посао. Што више утакмица, то је више ТВ гледаности и што се више прода улазница, то је већи приход.

Лука Дончић реагује након што је избачен из игре у четвртој четвртини пораза Маверикса у 3. утакмици. Кевин Гераге-УСА Тодаи Спортс

Али сада је драма практично завршена.

Као Њујорчани, можемо само да кажемо: „Не опет Бостон.

Град пун знакова и смешног Луцки Тхе Лепрецхаун ће додати још један својој колекцији. И, знате, ниједан НБА тим се никада није опоравио од тог дефицита. Маверикси ће бити 157. тим који ће покушати, након што претходних 156 није успело.

Дакле, уз малу помоћ судија, прилично су велике шансе да ће Селтиксима дати 18. титулу, чиме ће прекинути изједначење са Лејкерсима за НБА рекорд. Бостон ће такође освојити своју шесту НБА, МЛБ и НФЛ титулу од 2013. У истом периоду, Њујорк – који има дупло више тимова од Бостона – није – Ни на једном турниру.

Очигледно је да радимо нешто погрешно.

А грешка почиње са Бруклин Нетсима.

Још 2013. године, Били Кинг је променио доста пикова Селтиксима. Двојица од њих су постали Џејсон Тејтум и Браун, двојац који је у среду у комбинацији постигао 61 поен. По годинама, они су тек у средњим двадесетим и држе рекорд Селтикса у плеј-офу ове године са 15-2.

READ  Њујорк Џајантси ослобађају Џејмса Бредберија након што нису успели да пронађу пословног партнера за ЦБ

Међутим, највећи проблем са којим се суочавају последњих година је преклапање у временима кризе. И умало се то поновило у среду, када су Селтикси успели да за само два поена у скоро пет минута четврте четвртине и видели да им је измакло непремостиво вођство.

И вероватно би се потпуно распао да је Дончић био у игри. Можда се то неће десити. Никада нећемо сазнати, и то је штета за позив.

Учитај више…

хттпс://нипост.цом/2024/06/13/спортс/рефереес-фоул-цалл-он-лука-донциц-алл-бут-гивес-целтицс-нба-титле/?утм_соурце=урл_ситебуттонс&утм_медиум=сите%20буттонс&утм_цампаигн=сите 20% дугмади