септембар 20, 2024

Португал је победио Србију са 3-2 и пласирао се у финале Европског првенства до 17 година 2024.

Португал је победио Србију са 3-2 у полуфиналу Европског првенства до 17 година 2024.

Кардозо Варела је пропустио велику шансу у АЕК Арени пре него што је Србија кренула у 22. минуту, разменивши додавања са Душаном Маквићем пре него што је Михајло Цветковић пронашао доњи угао.

Србија је удвостручила предност у 37. минуту када је Севетковић изједначио необележеног Ђорђа Рунковића, чији је ударац од Едуарда Фелисисима Диога Фереире одбио у мрежу.

Екуипа дас Куинас је имао срећу да није пао са 3-0 када је Алекса Василић погодио стативу, а даска им је поново прискочила у помоћ након прекида када је Ранковић прошао поред Фереире и његов ударац се одбио од пречке.

Португал је наставио да пропушта шансе пре него што је смањио заостатак у 60. минуту када је Алекса Дамјановић из слободног ударца Ђованија Гуенде скренуо у сопствену мрежу.

Изједначење је на крају дошло у 89. минуту преко Едуарда Фернандеса пре него што је Родриго Мора постигао свој пети гол на мечу. Било је више драме у продужецима, пошто је Едгар Мотта скренуо центаршут голом Јоао Тровисцо.

Могућности на оба краја

Србија је отворила шансу у Ларнаки када је ударац Ђорђа Ранковића одбио од пречке Диога Фереире. Португал је извео корнер који је настао када је Родриго Мора испратио Кардоса Варелу, Порто је блокирао ударац Мора, а Варелин наредни покушај је одбијен поред гола.

Шансе су се стизале на обе стране, а Андрија Максимовић је имао два покушаја у Фереири пре него што је Ђовани Гуенда секао унутра.

Екипа дас Кинас је имао сјајну прилику за гол у 18. минуту када је пас Фереире вешто постављен на стазу Вареле. Крилни нападач је ушао у петерац, али није могао да погоди мету, његов покушај левом ногом је прошао безопасно широко.

Цветковић погађа

Србија је кренула даље у 22. минуту. Михајло Цветковић је одиграо у чистим 1-2 са Душаном Мачковићем, а стрелац је слатким ударцем забио у доњи угао.

Када се Максимовић нашао иза противничке линије, његов волеј је промашио горњи угао.

Динг донг битка се наставила када је Габријел Силва улетео у петерац, усекао унутра и пронашао Родрига Мора, чији је ударац са линије избацио Велко Милошављевић.

Србија је удвостручила предност

Србија је повела са 2:0 у 37. минуту. Задржао је Руија Силву довољно дуго да надмаши одбрану Португала, а затим пронашао Ранковића, чији је ударац одбранио Фереира пре него што је лопта од Едуарда Белицисима одбила у мрежу.

READ  Врхунски студији и финансијски подстицаји привлаче велика имена у Србији

Обрада дрвета у помоћ

Португал је на одмор отишао са 3-0. Афонсо Соуса није успео да избрише дугу лопту у регулацији, Алекса Василић је набацио и видео његов ударац који је скренуо и отишао поред стативе.

Жоао Сантос је довео Едуарда Фернандеса за Кардоса Варелу на полувремену. Гуенда је видео доста лопте након прекида, крилни играч је шутирао поред гола пре него што је дрво поново притекло у помоћ Португалу.

Цветковић је пустио Ранковића, Фереири се предуго чекало да изађе са своје линије, крило је посекао заглављеног голмана, оклизнуо се и гледао његов ударац како се одбија од пречке.

Португал притисните даље

Португал је искочио и почео да врши велики притисак. Фелицисимова дуга лопта је ослободила Гуенду, који је био 1-на-1 са Вукашином Јовановићем, али је одлучио да не шутира и његов пас ка Габријелу Силви је савладан и шанса се тражила.

Српски помоћни менаџер Добривоје Мудавџић направио је две измене у 56. минуту за суспендованог Јована Дамјановића, који је повређеног централног бека Николу Симића заменио Вуком Рогановићем, док је нападач Алекса Дамјановић ушао на место везисте Душана Мачковића. десно крило

Смањен дефицит

Португал се вратио у игру у 60. минуту када је Виктор Стојановић савладао Дуартеа Соареша високим ударцем поред корнер заставице. Куента је извео слободан ударац у казнени простор, Јовановић није могао да дохвати руку, због чега је Алека Дамјановић скренуо лопту у сопствену мрежу.

Жоао Сантос је направио две промене, а Едгар Мота и Афонсо Батрао су заменили Мартима Куњу и Габријела Силву, што је довело до преласка Соареша на левог бека. Јоно Симос је потом уступио место Дијегу Фереири у 66. минуту.

Екуипа дас Куинас је насрнуо на додавање Соареса, а Батрао је утрчао, безуспешно покушавајући да заобиђе Јовановића. Ударац Гуенде је очишћен са линије пре него што је Мора одвео свој ударац поред гола.

Мудавџић је у 74. минуту направио две замене, а крилни играчи Ранковић и Максимовић су уступили место Богдану Костићу и Јовану Ћирићу.

Гуендина фрустрација је била очигледна када се обрушио на Виктора Стојановића, ухвативши дефанзивца у лопте, а судија Давид Фуксман је крилном играчу доделио жути картон.

Србија је била близу да повећа предност када је Тамјановић пробио у петерац и заокружио Фереиру, а његов ударац је Руи Силва одбио са линије.

READ  Održan prvi Berry Trade Forum u Srbiji

Последње Сантосово бацање коцкице видело је да је Жоао Тровиско заменио уморног Гуенду, Фернандес је кренуо удесно и ставио Трависка на леву страну.

Касно играње

Португал је коначно изједначио у 89. минуту када је ниски центаршут Фернандеша пронашао Мора, који је добро скренуо лопту поред Јовановића.

Биће само један победник шест минута у продужетку када је Мора заплесао у петерцу, а онда је Едгар Мота послао центаршут у петерац где је Трависко пуцао преко гола.

Одлучујући моменат уследио је у 5. минуту надокнаде када је Мота одбијена центаршута одлично пала за Тровиска на ивици шеснаестерца, који је главом прошао поред замене Јовановића.

Немојте престати да верујете

Била је то невероватна фудбалска утакмица у Ларнаки, са емоцијама које су преплавиле од првих минута са темпом који се кретао напред-назад.

Србија је одиграла квалитетну екипу, коју су предводили импресивни Ђорђе Ранковић и Михајло Цветковић, а посебно се издваја везиста Василије Костов.

Португал је прокоцкао доста шанси и имао је довољно да се захвали обе стране на полувремену.

Одлука Жоаа Сантоса да Кардоса Варелу замени Едуардом Фернандесом на полувремену је исплаћена. Фернандез је био одличан, посебно након што је скренуо удесно и уморни Ђовани Гуенда уступио место Жоау Тровиску.

Родриго Мора је био у великој мери укључен у почетним фазама пре него што је испао из меча, а скоро сва лопта је отишла Квенти, чије је отварање било магнетично.

Касно оживљавање Мора дошло је баш на време када је плејмејкер Порта постигао свој пети гол на турниру.

Сантос има много изазова у наредним данима, са опоравком и реконвалесценцијом на врху листе, након чега следи ментална припрема својих играча за финале. Португал ће играти против Италије у среду 5. јуна на стадиону Албамега у Лимасолу.

Португал је претходно стигао у два финала Европског првенства за младе до 17 година, савладавши Шпанију код куће 2-1 2003. и поново у извођењу пенала у Азербејџану 2016. године.

Жоао Сантос је истакао одлучност његових играча: „Никада не одустајте. То је циљ, тако да ја овде говорим својим играчима да никада не могу да одустану од сна који ми доносимо. То се остварило, било би Лако, одиграли смо боље друго полувреме и у утакмици нисмо играли тако добро, али смо имали довољно шанси да не завршимо прво полувреме тим резултатом.

READ  Ђоковић угошћује Србију годину дана након пораза Ковита

„На полувремену сам им дао наду, ове године смо били у оваквим ситуацијама, губили 2:0, успели смо да променимо резултат, то су урадили до краја, требало је. Честитам, јер су увек веровали Шансе које смо створили нису се појавиле, али сам им увек говорио да ће се наш тренутак појавити, и на крају се и догодило.

„Један од мота које имамо у свлачионици је да када нема снаге постоји одлучност. Данас не можемо да заборавимо да је Србија имала још један слободан дан и да је играла величанствено у другом полувремену, притискајући Србију, физички су тежи од нас. Чак и са овим умором, када постоји жеља, наша снага долази напред.“

Родриго Мора има сјајну утакмицу и сигурно ће завршити као најбољи стрелац на Кипру. Он је истакао дух непопуштања у тиму: „То је утакмица између два велика тима. Имали смо три шансе, нисмо могли да постигнемо, они су имали среће, дали су два гола, али знамо да можемо да преокренемо утакмицу. .

„У првом полувремену то нисмо урадили, у другом смо били хладне главе, имали смо среће са првим голом и онда смо се борили до 95. минута да постигнемо трећи гол.

„Недостајало нам је и мало талента, али мислим да је најважније да никада не одустанемо. Знали смо да ће гол довести до пенала, али после 2-2 борили смо се за трећи гол, мислим да је то истина. Никада не одустајемо је у нашој игри.