САД доминирале у Абу Дабију победивши Србију

Рекапитулација утакмице: САД 105, Србија 79

Стивен Кари (24 поена) предводи селекцију САД која је савладала Србију у Абу Дабију.

• Олимпијске игре 2024.: Потпуна покривеност
• САД против Србије: Бок сцоре

(АП) – Стивен Кари је био релативно миран током прве две изложбе америчког олимпијског тима пре Игара у Паризу.

Био је одлучнији у среду пошто је до свог званичног олимпијског дебија за мање од две недеље.

Кари је постигао 24 поена, а Пем Адебајо 17 за вођство САД до победе над Србијом 105-79 Париз је поправио на 3-0 у својој егзибиционој серији од пет утакмица пре Олимпијских игара.

Ентони Дејвис је завршио са седам поена, шест скокова и шест блокада и помогао да предводи ограничену америчку одбрану широм Србије. Ентони Едвардс је имао 16 поена. Леброн Џејмс је додао 11.

САД су предњачиле са 31 бодом у пар утакмица загревања у Абу Дабију, Уједињени Арапски Емирати. Американци сада крећу у Лондон да одиграју још два подешавања пре него што крену у Француску. Први је против Јужног Судана у суботу, а затим Немачке у понедељак у лондонској О2 Арени.

САД су имале климав почетак пре него што су искористиле низ од 16-2 у другој четвртини како би повеле 56-42 и повеле са 59-45 до полувремена.

За Србију је Никола Јокић постигао 16 поена и 11 скокова. Алекса Аврамовић додао је 14 поена. Србија је одиграла другу утакмицу за два дана, пораз у уторак од Аустралије у којој је капитен Богдан Богдановић био одморан.

READ  Рио Тинто обуставио српски рудник литијума | Србија

Утакмица у среду била је важна претпреглед за Србе и Сједињене Државе, који ће се такмичити у Групи Ц на Олимпијским играма. Они почињу потрагу за златом једни другима 28. јула.

Завршавање јако

Након што су скоро протраћиле велико вођство у својој тесној победи над Аустралијом у понедељак, САД овог пута нису имале такав неуспех.

Американци су водили са 25 после три четвртине и брзо повећали на 30 у последњој четвртини.

Промена састава

САД су користиле своју трећу различиту почетну поставу са Каријем, Џру Холидеј, Џејсоном Тејтумом, Леброном Џејмсом и Џоелом Ембидом.

Једине константе на све три изложбе биле су Кари, Џејмс и Ембиид.

Део разлога зашто је амерички тренерски штаб желео Ембиида на списку овог циклуса био је да се суочи са већим тимовима као што је Србија, која има трио од 7 стопа.

Ембиидова условљеност још увек није на врхунцу. Али био је активан на обе стране, проналазећи секаче у офанзиви и жестоког блокера у дефанзиви.

Енергетски претварачи

За другу узастопну утакмицу, америчке резерве су дале варницу. Едвардс, Дејвис, Тајриз Халибуртон, Бам Адебајо и Девин Букер су први пут ушли у игру са 4:54 до краја прве четвртине и заостатком 16-13.

САД су надиграле Србе са 15-12 и изједначили на 28 у другој четвртини.

Америчке резерве су у првом полувремену имале 28 поена.

И даље нема Дуранта

Кевин Дурант је одиграо своју трећу узастопну утакмицу док се опоравља од натезања листова који је претрпео на почетку тренинг кампа.

Али бек Деррицк Вхите је дебитовао након што се придружио тиму током викенда као замена Кавхи Леонарда.