септембар 8, 2024

Селтикси су победили Кавалирсе и вратили се у финале Источне конференције

БОСТОН — Бостон Селтикси, иза 25 поена, 10 скокова и девет асистенција од Џејсона Тејтума, победили су Кливленд Кавалирсе са 113-98 у петој утакмици своје полуфиналне серије Источне конференције у среду увече, пласиравши се у финале Источне конференције трећу сезону заредом. . .

Селтикси су зарадили своје шесто путовање у финале Источне конференције за осам година, други пут су постигли тај подвиг (такође 1980-88) и придружили се Филаделфији 76ерсима (1977-85), Лос Анђелес Лејкерсима (1980-91), Чикагу Булси (1989-98), Детроит Пистонси (2003-08) и Голден Стејт Вориорси (2015-22) то раде откако је НБА прешла на формат са две конференције у сезони 1970-71.

Бостон сада чека победника другог полуфинала Источне конференције између Њујорк Никса и Индијана Пејсерса, у којем Њујорк води са 3-2 у мечу 6 у петак у Индијанаполису, а финале конференције би требало да почне у ТД Гардену у недељу поподне или после подне. . Уторак ноћ.

Међутим, током већег дела првог полувремена у среду увече, изгледало је као да то можда неће бити случај, упркос томе што је Кливленд играо без звезде Донована Мичела (напрезање левог листа); Голман Карис ЛеВерт (модрица леве кости колена), Мичелова замена у стартној постави у 4. утакмици; И стартни центар Џерет Ален, који је пропустио осму узастопну утакмицу због модрице ребра.

Кливленд је водио у деловима првог полувремена — углавном иза снажног шутерског учинка бившег Селтика Маркуса Мориса, који је постигао 14 поена при шуту 6 према 8 у прва 24 минута — пре него што је Бостон на крају повео 58-52. Доводи до половине времена.

READ  Регрут број 1 ДЈ Вагнер бира Кентаки уместо Луисвила

Био је то најновији пример како су Селтикси играли веома другачије код куће него на гостовању у последњих неколико плеј-офа. Улазећи у утакмицу у среду, Бостон је имао 14-14 на ТД Гардену од почетка плеј-офа 2022. године – највише утакмица (28) без победничких резултата код куће током три сезоне у историји НБА, наводи ЕСПН. То укључује испадање 2. утакмице Бостонове серије првог кола против Мајами Хита и ове серије против Кливленда упркос томе што су оба противника изгубила кључне доприносе због повреда.

На гостовању, Бостон је непоражен (4-0) у овом плеј-офу и 18-7 укупно у протекле три сезоне.

Након спорог почетка, Бостон је коначно пронашао мало снаге — и мало енергије у својој домаћој публици — иза неколико брзих наступа Ал Хорфорда, који је био само две недеље удаљен од свог 38. рођендана и усред своје 17. НБА сезоне. . Након што је шутирао 4-за-22 из распона од 3 поена у прве четири утакмице у низу, укључујући 0-за-10 у две утакмице у Кливленду, Хорфорд је постигао шест поена у 5. утакмици, више пута одржавајући игру живом својом енергијом . .

Хорфорд је такође често бранио бека Кавалирса Даријуса Гарланда у изолацији, посебно у четвртој четвртини, где је играо улогу у држању Гарланда — који је постигао 30 поена у четвртој утакмици — до 11 поена при шуту 4 за 17 и 9 асистенција у среду. Хорфорд је последњи пут замењен у последњем минуту уз овације.

Кливленд се издржао захваљујући одличној игри Евана Моблија, који је имао најбољу офанзивну игру до сада постигавши 33 поена при шуту 15 према 24, заједно са Морисом, који је постигао укупно седам поена у прве четири утакмице у сезони. Завршила је пету серију са 25 поена при шуту 10 према 13.

READ  Џери Рајс је "врућ" због пада његовог сина од Чарџерса у седмој рунди НФЛ драфта

Али након што је Морис погодио тројку са 10:59 преостало у четвртом и смањио предност Селтикса на 86-83, Бостон је одговорио серијом од 15-4 у наредна четири минута, док је Тејтумов скакач преостао са 6:45. То је повећало Селтиксе за 14 и изазвало буку у публици.

Одатле, вођство Бостона никада није било мање од девет, а утакмица се у суштини завршила када је Тејтум погодио Јру Холидеј испод коша за широки полагање са 2:15 преосталих и повећао вођство на 14, чиме је забава почела за Бостон. За још један пут у четвртфинале НБА лиге.