септембар 20, 2024

Словенија 1-1 Србија (20. јун 2024.) Анализа утакмица

Србија променити Лука Јовић Последње дахтање је уследило због отказивања нерешеног меча Јохн Карницник1-1 нерешено са отварачем и спашавањем Словенија у узбудљивом окршају Групе Ц на Еуру 2024. у четвртак.

Обе стране су погађале оквире и имале су периоде у којима су доминирале поседом и стварале шансе у утакмици која је повремено осцилирала од краја до краја у Минхенској фудбалској арени.

Резултат оставља Словенију на другом месту са водећим са два бода Енглеска, са три, њихов последњи тим мора да уђе у игру. Србија, испод за бод, супротстављена ДанскаОн игра са Енглеском касније у четвртак са бодом.

Словенија остаје непоражена и остаје чврсто у борби за пролаз у нокаут фазу турнира. За Србију, ова тачка појачава наду у њихов напредак.

Лука Јовић слави после изједначења за Србију.

Даниел Гарман/дпа преко АП

Селектор Србије Драган Стојковић похвалио је дисциплину Словеније и био је узнемирен што његов тим није постигао гол до последњег звиждука, упркос томе што је направио 15 покушаја.

„Стварали смо шансе“, рекао је Стојковић. „Невероватно је како лопта не жели да уђе у гол. (Са Данском) Бићемо ми или они. Играћемо отворену утакмицу.“

Слично као у првом поразу од Енглеске од 1-0, Србија је почела полако и препустила иницијативу Словенији када им је указала прва велика шанса. Тими Елсницк Погодио је на стативи након дриблинга у петерац у првом полувремену.

Словенија је после паузе прекинула ћорсокак задивљујућим голом играча меча Карничника и ставила их на ивицу прве победе на Еуру.

Словенија је пропустила неколико добрих шанси, када је десни бек Карничник кренуо узбрдо са ивице сопственог шеснаестерца, пуштајући лопту до Елзника, који је потом дочекао повратни центаршут и убацио лопту поред. Придрак Рајковић У 69. минуту.

READ  Журка 2019: Србија домаћин бурне новогодишње ноћи

Селектор Словеније Мађаш Кег захвалио је својим играчима на уложеном труду у, како је рекао, одличној ситуацији, али је рекао да су остали без воље на крају меча.

То показује да је Словенија изборила пласман на Европско првенство“, рекао је Кек. „Спорт и фудбал уопште су окрутни, али верујем да ће карма одиграти своју улогу за овај тим.

„Осећали смо се разочарано јер знамо колико су српски играчи јаки. У последњим минутима је мало недостајало фокуса, можда мало снаге.“

Србија је појачала притисак тражећи баланс са искусним нападачем Александар Митровић погодили стативу и изједначили су када је Јовић главом показао корнер за мање од пет минута од времена.

Србија није успела да искористи периоде надмоћи све док Јовић није постигао гол, чак ни након претње Митровића у којој је Карничник одбио ударац из близине на дрвену конструкцију.

Они су у првом полувремену били бољи тим, али смо у другом победили“, рекао је Митровић. „Створили смо доста шанси, посебно ја нисам имао среће. Наставили смо до краја.