септембар 18, 2024

Србија је победила Грчку у последњој утакмици уочи Олимпијских игара у Паризу

Србија је у понедељак у Београду победила Грчку са 94:72 у предолимпијској пријатељској утакмици.

Србијанци Никола Јокић и Богдан Богдановић завршили су утакмицу као водећи стрелци, при чему је први постигао 16 поена, 8 скокова и 6 асистенција, док је други предводио све играче са 19 поена при шуту 7-за-11. Направио свих пет својих тројки.

Такође прочитајте: Афрички шампион Навали победио у Ултимате Сцраббле Сховдовну

Како је известио Гианнис Антетокоунмпо Баскет невсЗа 21 ПИР имао је 17 поена, 5 скокова и 4 асистенције, док је Костас Папаниколау био једини Грк који је постигао двоцифрен резултат.

Водећи са 19-11 средином прве четвртине, покушај Србије за победу је почео у првој четвртини, али је Грчка испалила свој арсенал и смањила заостатак на пет поена да би завршила период (26-21).

Грчка је покушала да смањи дефицит на мање од 4 бода у другом кварталу, али ју је Србија кочила.

Србија је држала двоцифрену предност већи део периода све док није дошла до комфорних 20 поена предности, а Грчка је морала да се задовољи поразом.

Србија ће се на Олимпијским играма у Паризу 2024. такмичити у Групи Ц заједно са САД, Порториком и Јужним Суданом. Грчка ће у Групи А играти против Аустралије, Шпаније и Канаде.