септембар 16, 2024

У19 евра: Плавци ремизирају Енглеску са Србијом |  Вести |  Званични сајт

У19 евра: Плавци ремизирају Енглеску са Србијом | Вести | Званични сајт

Пет девојака Челсија играло је утакмицу када је Енглеска ремизирала са Србијом 1-1 у реваншу Европског првенства до 19 година.

Реми 1-1 оставља Енглеској четири бода из две утакмице, што значи да би реми у суботњем поподневном финалу против Француске био довољан да обезбеди прва два места у групи и пласман у полуфинале.

У другој утакмици групне фазе Младих лавова, омладинке Челсија Кејти Кокс, Брук Аспин и Лекси Потер задржале су своје место у стартној постави од прве победе над Литванијом, док је Ашанти Акбан такође почео као неискоришћена замена у првом мечу.

Церис Бровн је именована на клупи против Србије и ушла је на терен након 30 минута након повреде Евија Рабјана.

Показало се да је то био много чвршћи меч од првог меча, са Енглеском која је савладала домаћине са 10-0, уз утакмицу без голова на полувремену.

Обе стране су имале шансе, укључујући два ударца везног играча Плавих Потера – од којих је један одлепио Агбан, док је Аспин имао најбољу шансу, али је његов ударац главом отерао са линије.

На другом крају, голман Челсија Кокс се добро зауставио како би демантовао покушај унутар петерца, пре него што је Аспин пресрео кључно у петерцу да убије шансу у замирућим фазама првог полувремена.

После прекида, Кокс је још једном одбранио, гурнувши ударац Нине Меџик поред стативе непосредно пре истека сата, што је била најбоља шанса за обе стране до сада у другом полувремену.

Али да би у 67. минуту постигло резултат од 1-0 за Србију, капитен Србије Мадејић је помогао у раду у петерцу са мало уредних ногу пре него што је ниско забио у доњи угао иза Кокса.

READ  Produkcija: Prva animirana serija sa Džonijem Depom koja se snima u Srbiji

Млади лавови су добили волеј из волеја у 89. минуту који је Миа Ендерби искористила да би зарадила витални поен за наду да ће стићи у нокаут фазу.