Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

УСВНТ против Јужне Кореје: КСИ белешке и стартна постава

датум: 1. јуна 2024. године
место: Дицк’с Спортинг Гоодс Парк; Цоммерце Цити, Колорадо.
Емитовање: ТНТ, Труе ТВ, Универсо, Мак, Пеацоцк
Званично време почетка: 15:07 ЕСТ / 17:07 ЕТ

Почетни састав против Јужне Кореје: 21-Јане Цампбелл; 3-Јена Ниггсонгер, 4-Наоми Гирма, 7-Катарина Макарио, 9-Малори Свансон, 10-Линдсаи Хоран (капитен), 11-Сопхиа Смитх, 12-Тирна Давидсон, 17-Сам Цоффеи, 22-Тринити Родман, 22-223. -Емили Фокс

Доступне претплатнице: 1-Кејси Марфи, 2-Сам Стап, 5-Корбин Алберт, 6-Лили Јоханис, 8-Џејден Шо, 13-Алекс Морган, 14-Емили Сонет, 15-Хал Хиршфелд, 16-Роуз Лавел, 18-Обри Кингсбери. 19-Цристал Дунн, 20-Цасеи Круегер

Напомене о игри | Пет ствари које треба знати

• УСВНТ почетни КСИ бројеви (укључујући овај меч): Хоран (147), Свонсон (91), Дејвидсон (58), Фокс (48), Смит (47), Родман (37), Гирма (32), Макарио (19), Кофи (16), Нигсунгер (8). Кембел (8)
  • Данашњи тим има просечну старост од 25,5 година и 45 утакмица по играчу, што га чини најмлађом стартном поставом УСВНТ од априла 2022.
  • Рођен у Колораду Линдзи Хоран Она ће победити у својој 147. утакмици пошто је капитен УСВНТ по 26. пут у каријери и први пут у својој матичној држави. Хоран води све играче са 653 одиграна минута ове године и други је у тиму са четири гола у седам утакмица у 2024. години.
  • Јане Цампбелл Она ће играти свој осми наступ јер ће први стартовати за УСВНТ од 26. октобра 2021. године, када је стартовала и забележила чист гол против Јужне Кореје у Сент Полу у Минесоти. Голман године НВСЛ-а 2023, Кембел је првобитно изабран као заменик олимпијском тиму 2021, али је промовисан у активни списак када је МОК потврдио да је списак проширен на 22 играча. Не видите утакмицу која се одиграва у Токију.
  • Јенна Ниггсунгер Планирано је да оствари свој осми наступ на свом шестом старту у каријери, а четврти 2024. Најсвонгер, новајлија године НВСЛ-а за 2023. годину, дебитовала је на међународној сцени 2. децембра 2023., појавивши се у пет од осам мечева Сједињених Држава . Ове године је постигао два гола, оба у Златном купу КОНКАКАФ.
  • Фудбалер године САД Наоми Гирма Она ће имати свој шести наступ – и шести почетак – у години јер ће зарадити своју 32. титулу са УСВНТ. Гирма, која је почела полуфинале СхеБелиевес Цуп-а против Јапана, али је морала да напусти раније због повреде, одиграла је пуних 90 минута у 23 од претходних 31 меча.
  • Цатарина Мацарио Она је спремна да заради свој 19. погодак када је први пут стартовала у УСВНТ за 781 дан. Макарио се вратила на терен за Сједињене Државе 6. априла када је ушла као замена у другом полувремену против Јапана у полуфиналу СхеБелиевес Цуп-а, означивши њену прву акцију са УСВНТ у 725 дана након опоравка од операције предњег укрштеног лигамента. Макарио је последњи пут наступио за Сједињене Државе 12. априла 2022. године, када је постигла два гола у победи Сједињених Држава над Узбекистаном у Честеру у Пенсилванији.
  • Цолорадо Маллори Свансон Она ће имати свој други старт и трећи наступ у години јер је освојила 91. укупно за УСВНТ. Свонсонова, која ће у својој матичној држави играти у свом петом мечу за САД, вратила се на терен за УСВНТ током СхеБелиевес купа након што је скоро годину дана била ван терена због повреде, почела је полуфинале против Јапана и играла друго полувреме. у финалу против Канаде.
  • Након дуела у финалу СхеБелиевес Цупа против Канаде, Софија Смит Она ће имати свој девети наступ и четврти почетак 2024. јер ће имати 47. међународни наступ. Смит, родом из Колорада, постигла је два гола у својој јединој другој утакмици за УСВНТ на Центенниал Стате, постигавши два гола против Колумбије 25. јуна 2022.
  • Три играча Колорада у стартној постави – Хоран (Голден), Свансон (Хигхландс Ранцх) и Смитх (Виндсор) – постигли су 40 одсто (22 од 55) голова УСВНТ-а од почетка 2023. и 37 одсто (41 од 111) . ) је један од циљева тима од 2022. године.
  • Терна Давидсон Она ће имати свој шести узастопни старт за УСВНТ и седми у години јер осваја своју 58. титулу. Дејвидсон је играо сваки минут за САД од почетка њиховог четвртфиналног меча КОНКАКАФ Златног купа против Колумбије, и заузима четврто место у тиму – и треће међу играчима на терену – са 570 одиграних минута.
  • Играч средине терена Сам Цоффеи Она ће имати осми почетак године, највише изједначена са Линдзи Хоран од свих играча ове године, пошто је зарадила свој 16. наступ за УСВНТ. Кофи ће започети свој седми узастопни старт – најдужи низ у каријери – и већ има више наступа у 2024. него претходне две године са УСВНТ заједно.
  • Тринити Родман Она ће имати свој девети наступ и седми почетак 2024. године, јер ће зарадити своју 37. титулу са УСВНТ. Родман је предводила САД са укупно 10 голова у 2023. и сада ће се појављивати у свакој утакмици УСВНТ-а од почетка 2023. године, што је њен 27. узастопни наступ, најдужи низ било које играчице УСВНТ-а од 33 узастопна наступа Кристен Преса. Од 2019. до 2020. године.
  • Емили Фок Она ће зарадити своју 48. утакмицу за УСВНТ јер ће имати свој седми старт у 2024. Фокс је одиграла другу најбољу минутажу међу играчима на терену за САД 2024. са 597 минута игре. Фокс је константно стартовала у УСВНТ од октобра 2021. године, серије која је почела када је играла пуних 90 минута против Јужне Кореје 26. октобра 2021. у Сент Полу у Минесоти.
READ  Извештај: Арон Роџерс пати од авулзијског прелома палца