септембар 16, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Звезда грознице Кејтлин Кларк оборила је ВНБА рекорд почетника за тројке у утакмици са Конектикат Саном

Кејтлин Кларк поставила је још један ВНБА рекорд у среду увече у Индијанаполису.

Звезда Февер-а је у среду у раној утакмици Индијане са Конектикат Саном у Гејнбриџ Филдхаусу постигла хет-трик, чиме је званично прекинула нерешен резултат са Рајном Хауардом и дала Кларку нови рекорд лиге за хет-трикове. Кларк је ове сезоне направила 86 шутева изван лука, што је више од 85 Хауардових снимљених током њене почетничке кампање 2022.

Само три минута у првој четвртини, Кларк је из даљине избушио тројку преко голмана Санса Дијонае Царрингтон и постигао погодак.

Кларк је забележила четири тројке у победи свог тима над Атланта Дреамом у понедељак увече резултатом 84-79. Изједначила је рекорд тројком у четвртој четвртини те победе у Џорџији, коју је заправо остварила над Хауардом.

Кларк је у среду ушао са просеком од 18 поена и 8,2 асистенције по утакмици, највише у лиги ове сезоне. Такође у просеку постиже 2,8 тројки по утакмици, што је изједначено на четвртом месту у ВНБА. Бивша звезда Ајове је и раније овог месеца постала најбржи играч у историји лиге који је постигао 500 поена и 200 асистенција, нешто што ниједан новајлија никада раније није урадио.

Кларк је погодила скоро 38% својих шутева изван лука током своје каријере са Хавкеиес, поставши НЦАА водећи стрелац свих времена у мушкој и женској кошарци, док је тим довео до два узастопна наступа на националном првенству. Такође је у просеку постигла 5,2 поена шута за тројке, што је највише у њеној каријери.

READ  Ројсу Луису је поново дијагностификована руптура АЦЛ, да би био подвргнут операцији на крају сезоне

Февер су ушли у меч против Санса са резултатом 14-16, иако су победили у пет од последњих седам утакмица како би задржали шансу да се квалификују за плеј-оф. Победа над тимом из снова била је и први пут да је тим победио у 14 мечева у једној сезони од 2016. Тим Февер заузима седмо место на табели лиге.